1. Charakteristika partnera

Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice byla založena na konci 19. století. Vzdělávání v ekonomických, zemědělských, technických a textilních oborech má na naší škole dlouholetou tradici.

Vzdělávání na VOŠ začalo v roce 1996.

V současné době školu navštěvuje cca 1200 žáků a studentů, škola tak patří k největším v Jihomoravském kraji.

Svým pojetím a moderním prostředím škola splňuje požadavky, které jsou kladené na současné a budoucí potřeby absolventů a jejich prosazování na trhu práce v rámci EU.

Škola disponuje bezdrátovým internetovým připojením, všechny učebny jsou vybaveny data projektorem, k dispozici jsou interaktivní tabule, ve vyučování se využívá E-learning. Žáci a studenti mohou navštěvovat informační centrum se školní knihovně. Součástí školy je také domov mládeže se 129 lůžky a školní kuchyně s jídelnou.

Škola se připojila svým vlastním projektem k programu spolupráce „Vzdělávání pro konkurenceschopnost". Program je financován z evropských strukturálních fondů.

U všech oborů byl do výuky informačních a komunikačních technologií zahrnut koncept ECDL. Za účelem zlepšení kvality a rozšíření IT předmětů navázala naše škola partnerství se společnostmi Microsoft a Cisco. Tyto společnosti nabízejí světově uznávanou vzdělávací programy (MSITA a CCNA). Po absolvování příslušných testů je možné získat mezinárodně uznávané certifikáty.

Škola se zapojila do řady projektů, např. do projektů EdTWIN a EdTRANS, v nichž studenti spolupracovali se studenty z vídeňských škol. Tato spolupráce probíhala v oblasti cestovního ruchu cestovního ruchu, ekonomie, informační technologie a fiktivních firem.

V rámci projektů UNIV 2 a UNIV 3, které jsou financovány z evropských strukturálních fondů, škola nabízí další vzdělávání pro dospělé.

Obory vzdělávání:

1. Vyšší odborná škola

 • Finanční řízení podniku
 • Daňové poradenství
 • Finančnictví a bankovnictví
 • Cestovní ruch
 • Diplomovaná všeobecná sestra

2. Střední škola

 • Informační technologie
 • Ekonomika podnikání – Informatika v Ekonomice
 • Obchodní akademie
 • Hotelnictví – Hotelnictví a turismus
 • Oděvní technik – Oděvní design a marketing
 • Veterinářství – Veterinární prevence
 • Podnikání (nástavbové studium)

3. Učební obor zakončený závěrečnou zkouškou

 • Kuchař - číšník

Obrázky

2. Název školy a kontaktní údaje

Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická Boskovice
Hybešova 53
680 01 Boskovice

Tel. +420 511 123 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vassboskovice.cz

3. Kontaktní osoby a funkce

Mgr. Jiřina Ondruchová, Stellvertreterin des Direktors
Mgr. Nataša Reitschmiedová, Deutschlehrerin